• Národní park Podyjí
    Národní park Podyjí

V Národním parku Podyjí, jednom ze čtyř českých národních parků, který se rozkládá podél toku řeky Dyje, naleznete mnoho nádherných přírodních scenérií dobře dostupných na kole, pěšky i koňmo, od Vranova nad Dyjí až po město Znojmo. 

 

Podyjí je vyhlášeným rájem milovníků přírody, historie a kouzelných výhledů na meandrující Dyji. Na poměrně malé rozloze 62 kmzažijete podyjskou přírodu střídající se s historickými památkami a vinicemi na území Np Podyjí, rozdělenou protékající řekou Dyjí. U pomyslné brány do Národního parku Podyjí v Čížově, můžete využít hraničního přechodu Čížov - Hardegg   a navštívit jeho rakouskou část,  Národní park  Thayatal.

 

Osvědčené tipy na výlet v Nárdoním parku Podyjí naleznete zde ...

 

Vranovská přehrada a její centrum Vranov nad Dyjí, jenž se prolíná do západní částí  Národního parku Podyjí, Vám pak nabízí nesčetné možnosti pro aktivní strávení Vaší, dovolené nebo jen relaxaci a pěkné chvíle při posezení se skleničkou výborného moravského vína.  

Více informací a tipů najdete níže, nebo v dalších sekcích :   ubytování restaurace  - vinařství.

 

 

Návštěvnické středisko leží v budově bývalé finanční stráže na konci obce Čížov na nejfrekventovanější turistické trase do Rakouska Čížov - Hardegg a je vzdáleno cca 6 km od Vranova nad Dyjí a cca15 km od města Znojma.

Na území národního parku  a jeho ochranného pásma jsou vyznačeny dvě stezky pro turistiku na koních.

Podyjí je bezesporu ideálním místem pro cykloturistiku. Nádherná příroda, členitý terén, rázovité obce, hraniční hrady a  zámky, hluboké lesy  i sluncem zalité louky a vřesoviště vytvářejí jedinečnou kulisu pro cyklisty.

Na vozíku nebo s kočárkem to nemusí být v Národním parku Podyjí pro návštěvníky vždy jednoduché.  Speciální stezky pro lidi s hendikepem zde zatím bohužel neexistují.

Bilaterální Národní park Podyjí  - Thayatal nabízí pěším turistům takřka po celý rok mimořádně příznivé podmínky pro provozování lehké až středně náročné turistiky.

Území Národního parku Podyjí  není pro motoristy z pochopitelných důvodů přístupné. Menší výjímku mají držitelé průkazu ZTP. 

Pro cestu do národního parku je jistě vhodné zvolit dopravu veřejnou, která je šetrnější k přírodě.

© 2022 Vranov nad Dyjí, Podyjí - ubytování a cykloturistika - Logo patička Web by Golden Orange | CMS by Joomla