• Národní park Podyjí
    Národní park Podyjí

PA160941 e IMG 6766

 

Návštěvnické středisko leží v budově bývalé finanční stráže na konci obce Čížov na nejfrekventovanější turistické trase do Rakouska Čížov - Hardegg a je vzdáleno cca 6 km od Vranova nad Dyjí a cca15 km od města Znojma. Vedle budovy střediska se nachází zbytky tzv. „železné opony“ – jediného památníku tohoto druhu na území Jižní Moravy s dochovalými zbytky ostnatého oplocení a strážní věží. Parkování je možné na odstavném parkovišti na levé straně hned před začátkem obce Čížov. ( 500 m od  návštěvnického střediska ) Vjezd do obce je možný, ale doporučujeme využít toto parkoviště.Od návštěvnického střediska dále směrem k Hradeggu a Hárdeggské vyhlídce je vjezd motorových vozidel zakázán !  Vzdákenost do Hardeggu je cca. 3 km. Kromě návštěvy stejnojmenného hradu je zde možnost využít několik možností občerstevení. Doporučujeme Gasthaus Thayabrücke, nemůžete ho minout , domluvíte se  zde česky a můžete platit i v českých korunách.V Hradeggu samotném si můžete zvolit několik vycházkových okruhů do blízkého okolí, podél řeky Dyje, nebo až k návštěvnickému středisku Národního parku Thayathal.  

 
 
 
 
Návštěvnické středisko Správy NP Podyjí v Čížově
671 02 Čížov 176

tel: +420 515 291 630

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Otevírací doba:      

Pokud nás chcete navštívit mimo oficiální otevírací dobu, je možno si domluvit Vaši návštěvu  na výše uvedeném telefonickém kontaktu, budeme se vám snažit vyjít maximálně vstříc.

 

Pomoc v nouzi 

   

 

  Možno využít :

  • informační kancelář
  • prodej pohlednic a informačních materiálů
  • stálou výstavu o přírodě Podyjí
  • přednáškový sál s možností promítání tématických filmů
  • tématické exkurze pro školy a jiné zájmové skupiny (po domluvě na výše uvedených kontaktech)

V turistické sezoně je návštěvníkům k dispozici také Informační bod Správy Národního parku Podyjí v areálu vranovského zámku. Státní zámek Vranov nad Dyjí poskytl k těmto účelům galerijní místnost na nádvoří (naproti pokladně).  

Otevírací doba:
  pracovní dny  soboty, neděle, svátky
duben  ------- 9 - 17
květen ------- 9 - 17
červen 9 - 16 9 - 17
červenec 9 - 18 9 - 18
srpen 9 - 18 9 - 18
září ------- 9 - 17
říjen ------- 9 - 17

zdroj: http://www.nppodyji.cz/

 

© 2023 Vranov nad Dyjí, Podyjí - ubytování a cykloturistika - Logo patička Web by Golden Orange | CMS by Joomla