• tipy na výlet1
    tipy na výlet1

    Budete překvapeni krásou a rozmanitostí zdejší krajiny.

Kouzelné údolí poblíž Znojma, které se zanořuje do okolní krajiny a vytváří hranici oddělující Znojmo a Hradiště, významné středověké sídlištní aglomerace, postavené na dvou protilehlých skalnatých výšinách.
Někdy se název potoka uváděl i jako „Hradnice“. Tvořil totiž kdysi přirozenou hranici mezi územím královského města Znojma a křížovnickým probošstvím na Hradišti. Po jeho překročení bylo možné získat azyl na druhé straně. Cca 3 km dlouhá trasa Vás provede celým lesoparkem od parkoviště pod Hradištěm až ke Znojemské přehradě. Vhodné i pro výlet s  kočárkem a na kole i s těmi nejmenšími dětmi. Osobně prověřeno :-). Návštěva je možná i opačným směrem od parkoviště pod Znojemským hradem. Zde je taktéž možné navštívit velmi oblíbené Muzeum motorismu. Po cestě jsou 2 restaurace. 

S dětmi zde můžete navštívit přírodní dětský park, kde si vaše ratolesti mohou vyzkoušet svou obratnost a šikovnost a dále pak dle směrovek pokračovat mločí stezkou lemovanou dřevěnými sochami běžných druhů lesních zvířat v nadživotní velikosti. V těsné blízkosti je samotné centrum Znojma a zastávka turistického vláčku. 
 

 

 

© 2022 Vranov nad Dyjí, Podyjí - ubytování a cykloturistika - Logo patička Web by Golden Orange | CMS by Joomla