• vinařství1
    vinařství1

    Vína která musíte ochutnat.

Spojením tradice, zkušeností a neuvěřitelné pracovitosti s úctou k přírodě se zrodilo jedno z prvních biovinařství na Znojemsku.

Malý velký šéf  František a jeho dva synové Marek a Petr s nikdy nekončící podporou maminky Marty, již více jak tři desetiletí  s  pokorou  hospodaří na 12 ha vinic, nacházejících se na jednom jediném kopci zvaném Kraví hora, ležícím v netknuté přírodě  Národního parku Podyjí. V souladu s přírodou a zároveň i s její výraznou pomocí se zde starají o pět pečlivě udržovaných a zdravých vinic, které je za to odměňují kvalitní úrodou.

 

Kromě tradičních bílých, růžových a červených vín zde vyrábí i vína speciální jako vína ledová, vína zrající na kvasnicích a v dubových sudech (Sur lie), vína likérová (Šaler) a vína přírodní, vyráběná ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz). Vyhlášeným a u návštěvníků velice oblíbeným červeným vínem je rodinné cuvée Gryllus, zrající rok v malých dubových sudech.

 

Vinařství Špalek můžete navštívit v jejich moderním avšak historicky pojatém sklepě v obci Nový Šaldorf nedaleko města Znojma. Pohodlně zde zaparkujete a můžete ochutnat a zakoupit veškerá vína z jejich produkce. Pod značkou Der Ilgner  Vám zde navíc nabídnou i meruňkový nektar nebo  bezový sirup z ryze přírodních surovin pocházejících z blízkého okolí.  A protože jsme z vlastních zkušeností přesvědčeni o tom, že Vás víno od Špalků zcela jistě osloví, můžete  využít i možnosti zakoupení vína na pravidelně  aktualizovaném a  přehledném  e-shopu vinařství.   

 

V případě zájmu o prohlídku vinařství, degustaci nebo posezení, je pro Vás také ve dvou dalších degustačních sklepech připraveno několik možností jak se s víny seznámit, ochutnat je a v poučném, ale zároveň i milém a přátelském prostředí se pokusit jim porozumět a odpočinout si od běžných starostí.  Nabídka degustací ve vinařství je více popsána zde ... 

 

Více informací o vinařství : WWW.SALER.CZ  

 

Tak snad jen na závěr. Neváhejte navštívit rodinu Špalkových v jejich vinařství a ochutnat jedna z nejlepších vín ze Znojemské vinařské oblasti.

© 2022 Vranov nad Dyjí, Podyjí - ubytování a cykloturistika - Logo patička Web by Golden Orange | CMS by Joomla